23 czerwca 2021 r. uczniowie z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Nowym Borku zostali oficjalnie pasowani na czytelnika naszej biblioteki.

Początek uroczystości jak zawsze rozpoczął się od krótkiego wprowadzenia. Czyli przedstawienia dzieciom czym jest biblioteka i jak należy z niej korzystać. Niektórzy z  pasowanych w dniu dzisiejszym uczniów są już zapisani  jako czytelnicy. Pozostałym natomiast rozdałam zobowiązania dzięki którym po wypełnieniu ich przez rodziców dzieci mogą także zapisać się do biblioteki i wypożyczać nie tylko lektury, które będą im potrzebne na zajęciach w szkole, ale także inne ciekawe książki czy bajki, których w ofercie biblioteki mamy wiele.

Kolejnym etapem pasowania była krótka część artystyczna. W ramach, której uczniowie także musieli aktywnie uczestniczyć, gdyż mieli w trakcie wyznaczone różne zadania.

Na zakończenie wszystkie dzieci po uroczystym ślubowaniu zostały oficjalnie przeze mnie pasowane na czytelników biblioteki. Nowo pasowani czytelnicy otrzymali nie tylko pamiątkowy dyplom, który zawiśnie w sali lekcyjnej, ale także każdemu wręczyłam odznakę (i oczywiście coś słodkiego). 

Żegnając się z dziećmi przypomniałam im o tym, że w okresie wakacyjnym biblioteka także będzie otwarta i zachęciłam do jak najczęstszych

odwiedzin.

„Biblioteka to skarbnica lekarstw duszy.”(napis w bibliotece w Tebach)

   Ozymandias

Kinga Rybka