20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Inicjatywa wyszła od łódzkich dyrektorów przedszkoli.  Święto zostało ustanowione uchwałą sejmu z dnia 13 września 2013. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma swój hymn, który zna większość podopiecznych przedszkoli w Polsce. Rzecznik Praw Dziecka co roku wysyła specjalny list adresowany do polskich przedszkolaków. Każde przedszkole miejskie czy prywatne stara się aby dzieci tego dnia jak najlepiej bawiły się.

Ja także w tym szczególnym dniu nie zapomniałam o grupie przedszkolnej ze Szkoły Podstawowej w Nowym Borku. Dlatego postanowiłam ich odwiedzić składając im serdeczne życzenia i przy okazji jak zawsze zachęcając do wypożyczania i czytania bajek. Wspólnie z maluchami przypomnieliśmy sobie jak powinien się zachowywać wzorowy przedszkolak, co należy już potrafić samodzielnie zrobić aby móc uczęszczać do przedszkola oraz jakie prawa ma każdy mały wychowanek. Przeczytałam im także krótką bajkę  pod tytułem „Kamilka nie chce pożyczyć zabawek” po której wspólnie doszliśmy do wniosku, że każdy przedszkolak nie powinien brać przykładu z zachowania Kamilki.

 Na zakończenie jeszcze raz złożyłam maluchom serdeczne życzenia aby każdy dzień spędzony we wspólnym granie był radosny ale także pozwalał zdobywać różne nowe umiejętności i wiedzę, która w przyszłości na pewno będzie przydatna nie tylko w szkole ale także w codziennym życiu.

Kinga Rybka