Z ŻYCIA BŁAŻOWSKIEJ BIBLIOTEKI

GOŚCIMY

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

ILOŚĆ ODSŁON STRONY

3130559
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Od początku
104
1018
18710
3130559


Twój IP:34.230.84.215

5 marca 2018 r. wybrałam się na moje pierwsze spotkanie z przedszkolakami z Nowego Borku. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania jednej z książeczek z serii Mądra Mysz autorstwa Liane Schneider i Annette Steinhauer pt. Zuzia dostaje kieszonkowe.

To krótkie opowiadanie zaczyna się od zabawki. Nasza mała bohaterka ogląda u swojej koleżanki Julii plastikowego kucyka ze skrytką, w której koleżanka chowa swoje kieszonkowe. Zuzia chce tak jak Julia dostać i konika, i kieszonkowe. Rodzice jednak nie zgadzają się na kupno kolejnej zabawki. Wyrażają jednak zgodę na kieszonkowe i na to, by dziewczynka sama zaoszczędziła pieniądze na zabawkę. I tak Zuzia zostaje wprowadzona w „dorosły świat” oszczędzania. Ma cel: zbiera pieniądze na wymarzonego kucyka. Bohaterka nie wydaje pieniędzy na słodycze i inne przyjemności, bo wie, że wtedy nie uda jej się uzbierać odpowiedniej kwoty.

Dzieci były bardzo zaciekawione opowiadaniem i żywiołowo wzięły udział w dyskusji, która rozpoczęła się po zakończeniu czytania. Świetnie poradziły sobie z określeniem, co znajduje się na awersie i rewersie polskich monet. Opowiadały o swoich skarbonkach oraz o tym, na co oszczędzają. Warto zauważyć, że nie były to tylko zabawki, ale również nowe buty czy auto dla taty. Następnie dzieci ozdabiały świnki skarbonki, które od dziś swoimi kolorami rozweselają wnętrze biblioteki.

Bardzo dziękuję wychowawczyni oddziału przedszkolnego pani Barbarze Kochanowicz za zaproszenie, a przedszkolakom za ciepłe przyjęcie.

Podziękowanie należy się również pani Ani z Rzeszowa za podarowanie tej i innych książek z serii Mądra Mysz.

 Joanna Bałutowska – Bialic

Więcej zdjęć w galerii - kliknij tutaj.