Z ŻYCIA BŁAŻOWSKIEJ BIBLIOTEKI

GOŚCIMY

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

ILOŚĆ ODSŁON STRONY

3130548
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Od początku
93
1007
18699
3130548


Twój IP:34.230.84.215

9 marca 2018 r. zawędrowałam poza obręb naszej gminy. Ale jak można odmówić kiedy zapraszają dzieci. I tak pojawiłam się w Przedszkolu Publicznym Zgromadzenia Sióstr Św. Dominika w Tyczynie na grupie Krasnoludków.

Przedszkolaki same musiały zgadnąć  o czym będzie nasze spotkanie. Na początku zaprosiłam je do oglądnięcia bajki „Listonosz Pat. Przesyłka specjalna”. I to była pierwsza część naszego spotkania. Po oglądnięciu bajki Krasnoludki wiedziały już, że nasze spotkanie będzie poświęcone pracy listonosza. Rozmawialiśmy o jego codziennej pracy, dzieci na podstawie bajkowego Listonosza Pata i listonosza Poczty Polskiej wskazywały cechy charakterystyczne stroju naszego bohatera. Wiedziały, że listonosz nie tylko przynosi listy ale również kartki i paczki. Oglądaliśmy zdjęcia różnych skrzynek pocztowych a dzieci opowiadały o skrzynkach, które są na ich podwórkach. Przedszkolaki już wiedzą, do jakich skrzynek listy wrzuca listonosz a do jakiej możemy wrzucać my.

Aby dowiedzieć się co powinno się znaleźć na kopercie, kim jest adresat oraz jaką drogę musi przebyć list pomogły nam wiersze  J. Tuwima „O Grzesiu kłamczuchu i jego Cioci” i H. Szayerowej „List”.

Drugą częścią naszego spotkania była zabawa ruchowa „Sortownia listów”. Każde z dzieci otrzymało pięć kopert, które musiało wrzucić do odpowiednich skrzynek pocztowych. Pomimo stwierdzeń „To będzie trudne”, „Nie damy rady” starszaki  poradziły sobie bezbłędnie.

Na trzeciej części spotkania dzieci z wielkim zapałem wykonywały kartki wielkanocne. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

„Krasnoludki” żegnając mnie krzyczały „Chcemy jeszcze!!!” Dostałam również zaproszenie do grupy „Motylki”. Mam więc nadzieję, że nasze spotkanie nie było ostatnim.

Bardzo dziękuję wychowawczyniom pani Agnieszce i pani Teresie za zaproszenie a Krasnoludkom za ciepłe przyjęcie.

 

Joanna Bałutowska-Bialic