Z ŻYCIA BŁAŻOWSKIEJ BIBLIOTEKI

GOŚCIMY

Odwiedza nas 179 gości oraz 0 użytkowników.

ILOŚĆ ODSŁON STRONY

2986808
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Od początku
1273
23557
58306
2986808


Twój IP:54.172.221.7

Co na co dzień dzieje się w bibliotece? Ktoś może powiedzieć, że nic ciekawego, że można tam tylko wypożyczyć albo oddać książki. Otóż niekoniecznie. Dzisiaj chciałam opowiedzieć, co robią uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Borku w bibliotece.

OZDOBY

Po zajęciach szkolnych część uczniów zagląda do biblioteki, aby opowiedzieć jak minął im dzień, weekend, jakie mają plany na najbliższe dni. Przy tych codziennych opowiadaniach powstają ozdoby, które ozdobią naszą bibliotekę. I tak powstały już motyle i trójwymiarowe chmurki. Aby stworzyć bajkowy ogród, potrzebujemy ich więcej, więc zapraszam wszystkich - tych małych i tych dużych, którzy mają chwilę wolnego czasu i trochę chęci do pomocy. By po wakacjach biblioteka swoimi kolorami powitała nowych czytelników.

ZADANIA DOMOWE   W bibliotece są nie tylko książki, dostępny jest również komputer z dostępem do Internetu. Ostatnio uczniowie przygotowywali prezentację o polskich parkach narodowych.

A W RAMACH ROZRYWKI?

Czytamy lub opowiadamy o swoich ulubionych książkach. W planach mamy zorganizowanie bibliotecznego seansu filmowego. Na poczekaniu robimy szybkie konkursy, rozwiązujemy krzyżówki, malujemy.

KONKURSY

Uczniowie biorą udział w konkursach. Ale o tym napiszę więcej następnym razem.

Joanna Bałutowska-Bialic