Z ŻYCIA BŁAŻOWSKIEJ BIBLIOTEKI

GOŚCIMY

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

ILOŚĆ ODSŁON STRONY

3130561
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Od początku
106
1020
18712
3130561


Twój IP:34.230.84.215

Z bajką za pan brat.

Pod takim hasłem odbyła się lekcja biblioteczna dla „Sówek” i ,,Biedronek”. W piątkowy poranek 15 czerwca 2018 roku dwie grupy przedszkolaków z miejscowego przedszkola odwiedziło Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Błażowej. Już od progu powitałam serdecznie gości, w skrócie przypomniałam wiadomości dotyczące pracy biblioteki. Bardzo ważny temat, który poruszam na każdym spotkaniu  to szacunek do książek.

Następnie dzieci musiały wykazać się znajomością treści baśni i bajek, które od pokoleń wzruszają, bawią nas i uczą, m.in.: „Jaś i Małgosia”, „Królewna Śnieżka”, „Śpiąca królewna”, a także już trochę zapomniany przez dzieci Miś Uszatek.

Quiz na temat znajomości bajek bardzo się przedszkolakom spodobał. Bez problemu poradziły sobie z odpowiedziami. Potem przyszedł czas na oglądanie książeczek, które znajdują się w czytelni dla dzieci. Na koniec przeczytałam bajkę o Ufoludku, którego pojazd wylądował w zagrodzie na wsi i zrobił wielkie zamieszanie wśród zwierzątek zamieszkujących oborę.

 

Anna Heller