Z ŻYCIA BŁAŻOWSKIEJ BIBLIOTEKI

GOŚCIMY

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

ILOŚĆ ODSŁON STRONY

3204002
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Od początku
2302
17573
65775
3204002


Twój IP:18.234.88.196

Jesień to jedna z najpiękniejszych i najbardziej kolorowych pór roku. Liście na drzewach zmieniają barwę. Gdy powiewa mocniej wiatr, spadają z drzew, radośnie wirują, układając się w złocisty dywan. W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Błażowej również jest jesiennie i kolorowo, a to za sprawą ,,Krasnalków” z miejscowego przedszkola. Przedszkolaki odwiedziły bibliotekę 13 września 2018 r. Chociaż do kalendarzowej i astronomicznej jesieni pozostało jeszcze kilka dni, przedstawiłam krótką inscenizację ze Stumilowego Lasu, gdzie główna rolę odegrali: Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Tygrysek, Kłapouchy i inni, oczywiście o zbliżającej się jesieni. „Kubuś Puchatek” to jedna z najczęściej wypożyczanych pozycji w bibliotece, znana i lubiana chyba przez wszystkich. Były też wiersze i piosenki o kolorowych, spadających listkach w ogrodzie.

Nie zabrakło rozmowy o książkach, które znajdują się na półkach w bibliotece, o szacunku do nich i o tym, jak zostać dobrym czytelnikiem. Na pamiątkę Krasnalki zostawiły po sobie pokolorowane liście, które zdobią bibliotekę i piękny wrzosik w doniczce dla pani bibliotekarki.

Jesienią zachodzi wiele zmian w przyrodzie - ptaki odlatują do ciepłych krajów, coraz częściej pojawiają się gęste, mleczne mgły, pada deszcz, robi się chłodno. Zapraszam więc wszystkich do biblioteki, bo na taką jesienną pogodę i chandrę, która czasem nas dopada, najlepsza jest dobra książka.

Anna Heller