W środę 3 października, kiedy za oknem padał deszcz nasza Biblioteka zamieniła się w mini kino. Razem z częścią uczniów V klasy oglądaliśmy film pt. „Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa”. Jest to pierwsza część znanej większości dzieci i młodzieży opowieści o czwórce rodzeństwa. Opowieści, w której dobro zwycięża nad złem, w której żyją fauny, mówiące bobry i inne niespotykane zwierzęta, nad którymi czuwa lew Aslan. W pierwszej części Łucja, Piotr, Zuzanna i Edmund odkrywają Narnię, poznają jej historię i spotykają postacie, o których nawet im się nie śniło. Jednak, aby ochronić piękną krainę i jej mieszkańców muszą stawić czoła złej czarownicy.

Dzieciom film bardzo się spodobał, ale oprócz piękna Narnii i jej mieszkańców zauważyły również to w jak ciężkich czasach żyli nasi bohaterowie. Wojna spowodowała to, że musieli rozstać się z mamą i wyjechać do wuja, którego nie znali. Opowieść ta pokazuje również tęsknotę za ojcem, który walczył na wojnie.

Wszystkie dzieci, które nudzą się w zimne jesienne popołudnia zapraszam do Biblioteki na czytanie książek i mini seanse filmowe.

Joanna Bałutowska - Bialic