Twój IP:54.145.45.143

10 grudnia uczniowie klasy pierwszej z panią wychowawczynią Dominiką Sieńko-Domin zmagali się z literką Ś. Były to zmagania alfabetyczne polegające na tworzeniu zbiorów słów związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Było ich bardzo dużo, bo każde dziecko czeka nie tylko na prezenty, ale także na spotkania rodzinne, odwiedziny krewnych, ubieranie choinki i czekanie na pierwszą gwiazdkę na niebie w dzień Wigilii. Bibliotekarka przeczytała dzieciom krótkie opowiadanie księdza Jana Twardowskiego ,, O świętach Bożego Narodzenia ‘’, a później zaprosiła dzieci do stawiania choinek z książek . Zabawa okazała się nie taka łatwa, ale część dzieci potrafiła zbudować choinki, które przyozdobiły stoliki biblioteki publicznej w Futomie.  ,, Książkowe choinki’’ nie są zielone, nie pachną lasem, ani żywicą ,ale można ich przyozdobić takimi samymi, świątecznymi ozdobami jak inne choinki.