3203990
3203990

Twój IP:18.234.88.196

Drugi dzień ferii w bibliotece upłynął pod hasłem „Podróż do Wenecji”. W tym dniu dzieci dowiedziały się z czego słynie Wenecja, jakie ma najważniejsze zabytki i z czym się kojarzy. Tak się złożyło, że było to 14 lutego, więc dzieci przygotowały piernikowe serca w czekoladzie przyozdabiając je słodkościami, które potem rozdały po okolicznych instytucjach i sklepach, w zamian otrzymując słodycze. Walentynki to coroczne święto obchodzone 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, który stał się patronem tego święta. Wiele osób bojkotuje ten dzień, przypisując mu amerykanizację. Okazuje się jednak, że walentynki mają długą historię. Św. Walenty jest również patronem chroniącym przed ciężkimi chorobami, zwłaszcza umysłowymi oraz nerwowymi. Zwyczajem walentynek jest obdarowanie ukochanej osoby kartką z miłosnym wyznaniem. Często pary składają sobie również drobne upominki w postaci kwiatów czy maskotek. Do Polski walentynki dotarły w latach 90. XX wieku. Konkurują ze słowiańskim świętem miłości – Nocą Kupały, które obchodzimy w nocy z 21 na 22 czerwca.

Tak się także złożyło, że burmistrz Błażowej obchodzi tego dnia urodziny, więc dzieci złożyły mu wizytę w pracy z najlepszymi życzeniami. Wykonały też walentynki, które po powrocie do domu wręczą swoim najbliższym.

Więcej zdjęć w galerii - kliknij tutaj.

Anna Heller