3420913
3420913

Twój IP:100.26.182.28

W czwartek 18.07.2019r. odbyło się nasze ostatnie spotkanie z cyklu „Wakacje w Bibliotece”. Było ono poświęcone szkłu. Zobaczyliśmy jak powstaje szkło i jak dużo pracy należy włożyć w to, aby powstał piękny wazon albo figurka. Niektóre dzieci miały okazję być już w Hucie Szkła w Krośnie i dzieliły się z nami tym co tam zobaczyły i czego się dowiedziały. Następnie przystąpiliśmy do tworzenia własnych flakonów, świeczników i innych szklanych ozdób. I tak w ruch poszły guziki, cekiny, koraliki, farby, kolorowe papiery, tkaniny i inne ozdoby. Następnie udaliśmy się do pobliskiego sklepu Grena aby podziękować za kolorowe guziki, które otrzymaliśmy do dekoracji naszych prac.

W czasie zmagań artystycznych dzieci miały dodatkową atrakcję. Pani Renia częstowała sokiem z domowej spiżarni i należało odgadnąć jego smak. O ile sok z malin okazał się bardzo prostym zadaniem, to soku z jeżyn nie udało się nikomu rozpoznać ale i tak został wypity ze smakiem ponieważ kolorem przypominał dzieciom colę.

Czas upłynął szybko i radośnie. Oczywiście nie zapomnieliśmy o książkach, które dzieci z chęcią przeglądały i wypożyczały do domu.

Dzieci odchodziły do domu z pytaniem „Kiedy znowu się spotkamy?” Tak więc nasze wakacyjne spotkania chyba możemy zaliczyć do udanych.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie, za to że mimo czasem sporej różnicy wieku między nimi potrafili ze sobą współpracować i dobrze się bawić, oraz ich rodzicom, dziadkom za to, że znaleźli czas aby przyprowadzić swoje pociechy do nas.

Życzę dzieciom słonecznych, radosnych i pełnych przygód wakacji i oczywiście zapraszam do Biblioteki.

Joanna Bałutowska - Bialic