Polecam Nosowską

Kolejną książką w Dyskusyjnym Klubie Książki był zbiór felietonów Katarzyny Nosowskiej pt. „A ja żem jej powiedziała…”. (Tak, tak – to TA Nosowska). Zaczęło się od krótkich wideofilmów, które piosenkarka umieszczała co jakiś czas na Instagramie. Występuje tam często
z wirtualnym filtrem na twarzy i ze zmodyfikowanym głosem, co nadaje lekki ton jej opowieściom. Autorka bardzo szybko zyskała spore grono obserwujących. Każdy filmik rozpoczyna się od sakramentalnego: A ja żem jej powiedziała…Tak samo jest w książce, każdy rozdział zaczyna się od tych słów, po których mamy krótkie wprowadzenie do właściwej treści.
O czym pisze Nosowska? O wszystkim: tuszy i odchudzaniu, przyjaźni, intuicji, relacjach damsko – męskich, starzeniu się, showbiznesie, podejściu do życia. A wszystko to z dystansem, poczuciem humoru, szczerością, wyrozumiałością no i dojrzałością. To co pisze może i nie jest odkrywcze, ale dotyczy spraw podstawowych i nieobcych każdemu z nas. Całość czyta się z uśmiechem na twarzy, przyjemnie i szybko. Książka szczególnie warta polecenia w tym smutnym, depresyjnym czasie.

Monika Wielgos