Informacja z zebrania TMZB z dnia 5 maja 2014 r.

Zebranie miało roboczy charakter i omówiono na nim sprawy związane z organizacją  Europejskiej Nocy Muzeów, w której uczestniczyć  będzie Towarzystwo otwierając podwoje Społecznego Muzeum Ziemi Błażowskiej, któremu  patronuje jak i współorganizując wyjście do Prywatnego Muzeum Augustyna Rybki „Potoki” na Wilczaku.

W dniu 17 maja 2014 r. w godzinach od 15 do 24 otwarte będzie Społeczne Muzeum Ziemi Błażowskiej mieszczące się domu parafialnym. W muzeum dyżurować będą pracownicy GOK oraz członkowie TMZB, którzy będą przewodnikami po zbiorach i wystawie. W holu muzeum wyeksponowana zostanie bowiem wystawa fotografii prac rzeźbiarskich Kazimierza Krygowskiego autora rzeźb w błażowskiej świątyni, ołtarzy oraz ambony. Kazimierz Krygowski jest twórcą wyposażenia kilkunastu świątyń na Podkarpaciu. Wystawę wypożyczyło Stowarzyszenie Rodu Krygowskich za co serdecznie dziękujemy.

Prywatne Muzeum Augustyna Rybki „Potoki” na Wilczaku otwarte będzie dla zwiedzających w godz. od 18 do 24. W muzeum tym oprócz zwiedzania eksponatów przewidziano wiele atrakcji m.in. ognisko w plenerze i pieczenie kiełbasy. Dla zwiedzających przygotowane zostaną stoliki, przy których można będzie odpocząć, zjeść posiłek. Z Błażowej można dojechać na Wilczak samochodem, rowerem lub dojść na piechotę, co zajmuje ok. 1 h.    

Informacja dodatkowa dla entuzjastów i entuzjastek nornic walking z grupy Barbary Kędzior-Rutkowskiej. Zbiórka zaplanowana jest na godz. 15 przed domem parafialnym. Po zwiedzeniu zbiorów muzeum i wystawy grupa wyrusza na Wilczak. Chętni jak i nieznający dobrze trasy do muzeum na Wilczaku mogą dołączyć. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie.

Małgorzata Kutrzeba