Dzień dobry. Jestem warszawianką. Tak się złożyło, że mam rodzinę w Tyczynie i zawsze odwiedzam ich na święta. Tyczyn jest piękny, ale jeszcze bardziej zachwyciło mnie Sanktuarium Natki Boskiej w miejscowości Borek Stary. Zwiedziłam już całą okolicę, bo przyjeżdżam tu już od kilku lat, ale w tym kościele jeszcze nie byłam – do dnia dzisiejszego.

Zachwycił mnie swym ogromem i pięknem, i to wspaniałe wnętrze. Okolica cicha i jakaś życzliwa, takie jest moje odczucie. Z Internetu dowiedziałam się, że jest to klasztor dominikanów. Pełna nazwa to Sanktuarium Matki Boskiej w Borku Starym. Po między kościołem a kaplicą zrobione są dróżki, gdzie można w spokoju pomodlić się i wyciszyć.

Będąc teraz w gościach u mojej rodziny miałam okazję poczytać Kurier Błażowski, a raczej Kuriery, bo moja rodzinka zebrała ich niezłą kolekcję. Właśnie tam natknęłam się na zakładkę „Warto zobaczyć” z odnośnikiem do strony internetowej. Postanowiłam niezwłocznie podzielić się swymi odczuciami, zwłaszcza, że nikt nie pisał jeszcze o tym kościele.

W Warszawie nie ma takiego spokoju i ciszy jak u Was. Na pewno będę polecała to miejsce na Podkarpaciu.

Pozdrawiam gorąco

Katarzyna N.