W dniach 19 – 21 sierpnia 2015 r. w Błażowej po raz kolejny odbyły się warsztaty perkusyjne INTEGRATION & GROOVE. Na warsztaty zjechali się goście z całej Polski. Inicjatorem imprezy jest Karol Nabożny, który wraz z Mariuszem Mocarskim, Przemysławem Bajerem, Igorem Wasiewicz Pawlaczykiem i gwiazdą imprezy Dirkiem Brandem poprowadzili tegoroczne warsztaty.

Dirk Brand urodził się w Niemczech. Uczestniczył do Percussion Institute of Technology w Kalifornii, studiował u Ralpha Humphrey, Joe Porcaro, Takashi Numazawa, Casey Scheuerell, Joey Heredia, Steve Houghton i innych znanych muzyków.

W 2003 roku Dirk wydał DVD o tym, jak grać w zespole.

Dirk pracował także dla wielu artystów krajowych i międzynarodowych, takich jak: Charlie Mariano, Deborah Watson, Gregor Hilden Band, Stevie Woods, Rock Legends Geoff Downes i John Wetton (Asia), Gloria Gaynor, Isabell Farell, Catherina Valente, Gitte Hennig, Angelika Milster, Al Copley, Touring z rocka progresywnego Grupy Leez, Jeff Richmanna, Johnny Rogers, Phillipe Caillat, Goethe Instiute, Big Jay McNeely. Grał również wiele musicali, takich jak Evita, Star Light Express, Hair, ...

Mark występuje na całym świecie, w tym na festiwalach takich jak „Zildjian Rhythm Night", „Drums & Sounds 2000", „Superdrumming Festiwal Nonnweiler", „Brandenburgia Trommelt", „Drums`n`Percussion Paderborn", „Tribute to Jeff Porcaro Niemczech" i wielu innych.

Obecnie jest instruktorem Dirk z Westfälische Wilhelms Universität w Münster i Nowoczesnej Drum School.

Uczestnicy imprezy podzieleni byli na dwie grupy – starszą i młodszą stażem. Warsztaty przebiegały następująco:

 

Pierwszego dnia ogólne ćwiczenia w grupach.

Drugiego dnia warsztaty prowadził Dirk Brand. Połączył dwie grupy w jeden wielki zespół, gzie każdy miał swoje zadanie. Udowodnił, że nauką, graniem trzeba się bawić i czerpać z tego przyjemność.

W drugim dniu warsztatów odbył się także konkurs zestawowy. Zagrać trzeba było dwa utwory: Mark Ronson - Uptown Funk i dowolny przygotowany przez siebie. Do wygrania były cenne nagrody ufundowane przez sponsorów imprezy.

Trzeciego dnia warsztatów miłym zaskoczeniem dla wszystkich była wizyta polskiej telewizji z oddziałem w Rzeszowie. Już w wieczornych aktualnościach można było dowiedzieć się o poczynaniach młodych perkusistów. Na zakończenie Mariusz Mocarski podziękował wszystkim za współpracę. Podziękował także wszystkim młodym „bębniarzom” jak i ich rodzicom, za ogromną pracę ze swoimi dziećmi. Mariusz towarzyszy nam na każdej perkusyjnej imprezie i widzi duży postęp u dzieci.

Patronat medialny nad imprezą objęli: Perkusista, Roland Polska, Beat it Tv i Drumsetpro School.

Kolejna, myślę, że udana impreza w Błażowej za nami. Wszyscy na pewno wynieśli jakieś doświadczenia z nauki u najlepszych. Szkoła muzyczna (prywatna czy państwowa) ma własny program i nie co dzień się zdarza, by zaczerpnąć wskazówek od profesjonalistów. Kolejne warsztaty zapowiedziano  w czasie ferii zimowych.

Jak powiedział Leszek Możdżer, „muzyka daje nam wytchnienie, jest impulsem do rozwoju duchowego, pokazując, że istnieje jakiś lepszy świat, a i bywa inspiracją do podejmowania zmian w życiu i czynienia siebie lepszym”.

 

J.H.