W dniach 25 i 26 lutego 2016 r. w Błażowej odbył się V Meeting Perkusyjny. Warsztaty były prowadzone na sali widowiskowej błażowskiego GOK przez Karola Nabożnego, Mariusza Mocarskiego, Adama Tkaczyka, Przemysława Bajera i Bartka Pawlusa. Zadaniem warsztatów było propagowanie edukacji muzycznej oraz doskonalenie umiejętności artystycznych i wspieranie rozwoju osobistego młodych perkusistów, uczniów szkół muzycznych (prywatnych i państwowych), pasjonatów gry na bębnach

Gwiazdą V meetingu był Bartek Pawlus - perkusista jednego z topowych bandów rockowych „Bracia”.

Uczestnicy błażowskich warsztatów podzieleni byli na dwie grupy - młodszą i starszą. Pod okiem doświadczonych już instruktorów szlifowali swój warsztat perkusyjny.

25 lutego miały także miejsce dwa konkursy; werblowy i na całym zestawie perkusyjnym.

W drugim dniu można było usłyszeć kunszt gry na „garach” w wykonaniu Mariusza Mocarskiego oraz duetu Bartek Pawlus & Adam Tkaczyk (film na YouTube - tutaj). Zaprezentował się także zespół perkusyjny z Jeleniej Góry.

Warsztaty były bardzo udane. Dzięki takim  imprezom młody perkusista nabiera nie tylko wprawy, ale i pewności siebie. Już sam występ na scenie jest wielkim wyróżnieniem i sposobem sprawdzenia siebie. Najważniejszą rzeczą w nauce gry (nie tylko na perkusji) jest oczywiście systematyka, ale i dobór rodzaju muzyki tak, aby sprawiała ona przyjemność uczniowi. Każdy jest inny, każdy ma swoje upodobania muzyczne i jest to zaletą, dlatego podczas konkursu mogliśmy usłyszeć wiele gatunków muzycznych. Granie na instrumencie powinno być pewnego rodzaju hobby i zabawą.

W warsztatach wzięło udział 37 osób, pomimo że była to płatna impreza. Organizatorzy podkreślają, że w dużych miastach takich jak Poznań czy Kraków, pomimo że organizowane były darmowe warsztaty perkusyjne, zgłosiło się zaledwie kilka osób. W okresie letnim planowany jest kolejny meeting perkusyjny. Tym razem gwiazdą imprezy ma być zagraniczny perkusista. Kto? Na razie nie wiadomo.

Więcej zdjęć w galerii - tutaj.

J. H.