Dni Błażowej każdego roku przyciągają swoim rozmachem tłumy mieszkańców. Jest to dobra okazja do tego, by się spotkać, porozmawiać i przede wszystkim dobrze bawić. W zeszłym roku na terenie Błażowej wystąpił zespół Dwa Plus Jeden. Ten rok też był bogaty w znanych wykonawców, którzy pojawiali się na scenie. Święto gminy rozpoczęło się już 17 czerwca. W tym dniu odbywały się gimnazjalne rozgrywki w siatkówkę plażową, których organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Gminy Błażowa IMPULS. Natomiast na stadionie sportowym w Błażowej młodzież ze szkół podstawowych z naszej gminy brała udział w rozgrywkach piłki nożnej.

18 czerwca to kolejny dzień, który dostarczył entuzjastom aktywnego wypoczynku ciekawych wrażeń. Pasjonaci Nordic Walking wyruszyli na trasę z Błażowej w kierunku Piątkowej o godzinie 16.30, skąd po krótkim odpoczynku i poczęstunku udali się w drogę powrotną do punktu docelowego. Dwuipółgodzinny marsz zakończył się około godziny 19.00.Mimo niesprzyjającej pogody, błażowskiej publiczności zaprezentowały się Margośki w pięknym koncercie.

Kolejnym wydarzeniem, jakie zaproponował IMPULS był II Terenowy Bieg Nocny. Uczestnicy wyruszyli ze stadionu sportowego o godz. 21.30 na 9-kilometrową, oznaczoną pochodniami trasę, by powrócić około godz. 22.30. Bezpieczeństwo na trasie biegu uczestnikom zapewnili strażacy ochotnicy z Piątkowej i Błażowej.

W tym samym dniu odbył się także mecz piłki nożnej samorządowcy – księża, który zakończył się zwycięstwem reprezentacji księży. Fani futbolu w tym dniu nie mogli narzekać na nudę. Późnym popołudniem rozegrano mecz piłki nożnej oldbojów Błażowianka Błażowa – Wisłoka Dębica.

Wieczorem można było spędzić czas przy muzyce disco i na żywo z zespołem „Amigos”, który zaprezentował się z ładunkiem pozytywnej energii.

Spontaniczna niedzielna impreza zgromadziła tłumy widzów, którzy przybyli zachęceni atrakcyjną ofertą kulturalną, jaka została na ten dzień przygotowana. Liczne atrakcje dla dzieci były okazją, aby to popołudnie spędzić w gronie rodzin. Na najmłodszych czekała wata, popcorn, lody, zabawki, balony, dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, kule wodne i bańkowe show. Występy zespołów  poprzedziły pokazy sportowe. Spore zainteresowanie wzbudził pokaz tenisa stołowego z udziałem Zuzanny Wielgos, która wraz z Anną Brzyską stanęła  na najwyższym podium w tegorocznych Drużynowych Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym Żaczek i Żaków. Pokaz komentował opiekun Zuzi, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kąkolówce Andrzej Jemioła. Umiejętności z zakresu Kung-Fu i samoobrony zaprezentowali adepci Szkoły Sztuk Walki i Samoobrony Bushi-Do sekcja Futoma pod kierownictwem instruktora Kamila Soleckiego 1 Dan. Następnie wystąpiła na żywo Kapela „Górole”, która znana jest Państwu z serii płyt „Kobiety, wino i śpiew". Po raz kolejny mieliśmy przyjemność oglądać w Błażowej pokaz akrobatyki sportowej  przygotowany na bardzo wysokim poziomie przez KAS AZS UR w Rzeszowie. Wśród akrobatów, których trenuje pani Brygida Sakowska, wystąpiła dwójka naszych mieszkańców Julia i Michał Wróblowie. Piękny pokaz tańca towarzyskiego zaprezentował Jakub Cygan wraz ze swoją partnerką. Wieczorem wystąpił znany już błażowskiej publiczności z ubiegłorocznego koncertu wakacyjnego Mateusz Mijal w duecie z polskim raperem i autorem tekstów Liberem. Następnie wystąpił szczeciński zespół  ABBA SHOW, który na ponad godzinę zamienił się na scenie w jeden z najpopularniejszych zespołów świata, szwedzką grupę ABBA. Szczeciński zespół jako nieliczny z grona zespołów revivalowych może pochwalić się faktem, że jest bardzo podobny do oryginału. Główny człon zespołu tworzy małżeństwo - tak jak w oryginalnej ABBIE, ich muzyka powstała z harmonii i wspólnej miłości - po prostu porusza serce.

Po koncertach odbył się pokaz fajerwerków, a imprezę zakończyła zabawa przy muzyce zespołu Covers Band. Nad bezpieczeństwem uczestników niedzielnych uroczystości czuwali druhowie z OSP Lecka i Kąkolówka.

Organizatorem Dni Błażowej był burmistrz Błażowej Jerzy Kocój oraz Gminny Ośrodek Kultury. Cała impreza została zorganizowana przy wsparciu finansowym Gospodarki Komunalnej w Błażowej, Banku Spółdzielczego w Błażowej oraz firm: Mieczysław Jamioł Usługi Koparko-Ładowarką Białka, Instal-Trans  Krzysztof Bator, Danuta i Henryk Nawłoka  Firma Groszek Błażowa, MIX Firma Handlowo-Usługowa Robert Chlebek, INSBUD  Banaś Maciołek Rzeszów. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

Alicja Budyka.