W Błażowej wystartował Bieg Niezłomnych. Na trzech dystansach rywalizowało około trzystu zawodników, także przedstawiciele służb mundurowych. Była to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także hołd dla tych, którzy walczyli za wolną Polskę.

Płk Mariusz Stopa - Wojewódzki Sztab Wojskowy w Rzeszowie: "...żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy..., dziś nie milczy, w dniu dzisiejszym przywracamy ich pamięć." Już po raz piąty Stowarzyszenie Czarna Jedynka zorganizowało Bieg Niezłomnych. Przypominają w ten sposób historię żołnierzy powojennego podziemia antykomunistycznego. Na starcie profesjonalni biegacze, ale przede wszystkim amatorzy. Biegacze mieli do wyboru trzy dystanse o długości 3, 7 i 22km. JOANNA BARTOSZEWSKA CZARNA JEDYNKA Joanna Bartoszewska - Czarna Jedynka: "...to nie jest masowy bieg jak biegi miejskie. Biegniemy po trudnym terenie, podbiegi i zbiegi." Dlatego Bieg Niezłomnych to prawdziwe wyzwanie. Co roku mierzy się z nim coraz więcej zawodników, także przedstawiciele służb mundurowych.

W ramach Biegu Niezłomnych zorganizowano także wyścig dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Natomiast po zawodach odbyło się spotkanie z członkami światowego związku żołnierzy AK. Kolejna okazja do patriotycznego biegania 11 listopada. W całej Polsce odbędą się wtedy Biegi Niepodległości.

Źródło: https://rzeszow.tvp.pl/34019225/v-bieg-niezlomnych-w-blazowej